معرفی تجهیزات شبکه لگراند (Legrand) فرانسه

اگر شما سرنخی از دنیای شبکه و لوازم الکتریکی پرکاربرد در شبکه و همچنین ارتباطات سیار داشته باشید، بی شک با تجهیزات شبکه لگراند آشنایی دارید. یا حداقل نام آن به گوشتان خورده است.  شرکت لگراند یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده تجهیزات شبکه  و لوازم الکتریکی است. محصولات متنوع و با کیفیت این کمپانی سهم بزرگی در تامین منابع سخت افزاری شبکه  ها و لوازم الکتریکی مورد نیاز در کشور های مختلف دنیا دارد.

مهمترین محصولات کمپانی لگراند در دسته های سیستم های شبکه و ساختمانی، تجهیزات سیم کشی، سیستم های خانگی، تجهیزات حفاظتیم، مدیریت کابل کشی، تجهیزات اتصال و UPS یا سیستم های برق اضطراری قرار می گیرند. برای اینکه بیشتر با این شرکت و محصولات آن آشنا بشیم اول یک معرفی مختصری از شرکت لگراند و تاریخچه آن را مورد بررسی قرار می دهیم. بعد در مورد محصولات و تجهیزات آن با هم صحبت می کنیم.

تاریخچه شرکت تجهیزات شبکه لگراند

تاریخچه شرکت تجهیزات شبکه لگراند

تاریخچه شرکت تجهیزات شبکه لگراند

شرکت لگراند یک شرکت فرانسوی است. این شرکت در سال ۱۸۶۵ فعالیت خود را در حوزه تولید محصولات چینی آغاز کرد. اما بعد از گذشت چند سال و فعالیت در این حوزه، این شرکت دچار تغیرات متعددی شد. در سال ۱۹۰۴ فردی به نام آقای فردریک لگراند سهام این شرکت را خرید. نام شرکت نیز برگرفته از نام آقای لگراند است.

بعد از این که آقای لگراند این شرکت را خرید، در سال  ۱۹۱۹استراتژی شرکت در رابطه با تولید محصولات تغیر کرد. آن ها با یک شرکت کوچک دیگر شریک شدند و به کار ساخت کلید های الکتریکی با استفاده از چینی و سرامیک مشغول  شدند. دور بعدی تغیرات این شرکت در سال های بین ۱۹۴۹-۱۹۵۰ بود. و شرکت لگراند تولید خود را روی تجهیزات سیم کشی متمرکز کرد.

این شرکت در سال های ۱۹۹۶  تا سال  ۲۰۰۰ کارخانه ها و شعبه ها متعددی در سایر کشور های اروپایی ا آمریکایRی تاسیس کرد.  اولین شرکت های زیر مجموعه این شرکت و شعبه ها دیگر آن در کشور هایی مانند بلژیک، برزیل و آمریکا ساخته شدند. از معروفترین شرکت های زیر مجموعه لگراند میتوان به Bticino ایتالیا، Ortronics آمریکا و گروه ICM اشاره کرد. هم اکنون این شرکت ها از موفقترین شرکت های در حوزه تجهیزات شبکه و تجهیزات الکتریکی و کابل کشی هستند.

شرکت لگراند در سال ۲۰۰۹  تا اواخر سال ۲۰۱۰ دچار یک بحران اقتصادی بزرگ شد. اما این شرکت با مدیریت صحیح دوباره  به کورس بازگشت. هم اکنون این شرکت یکی از بزرگترین شرت ها در حوزه تجهیزات شبکه است و شرکت های بزرگ و کوچک زیادی زیر مجموعه لگراند به حساب می آیند. در حال حاضر تولیدات این شرکت بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ عنوان محصول بوده که با توجه به آزمایشگاههای فنی و تکنولوژی کامپیوتری و الکتریکی در سطح دنیا می باشد. استراتژی اصلی این شرکت خرید شرکت های کوچکتر و زیر مجموعه قراردادن آنها در خودش بوده است. همینک بیش از یک قرن است که این شرکت در تولید محصولات الکتریکی و شبکه ای کار می کند و معتبرترین برند جهانی در این حوزه به حساب می آید.

محصولات و تجهیزات شبکه لگراند

محصولات و تجهیزات شبکه لگراند

محصولات و تجهیزات شبکه لگراند

همانطور که در بالا ذکر کردیم، عمده محصولات شرکت لگراند سیستم های شبکه و ساختمانی، تجهیزات سیم کشی، سیستم های خانگی، تجهیزات حفاظتی، مدیریت کابل کشی، تجهیزات اتصال و UPS یا سیستم های برق اضطراری هستند. در این بخش میخواهیم به بحث و گفتگو در رابطه با این تجهیزات بپردازیم.

سیستم های شبکه و ساختمانی Legrand

 سیستم های شبکه و ساختمانی برند لگراند خود به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول شامل تجهیزات روشنایی و دسته دوم شامل تجهیزات شبکه لگراند است.

بخش تجهیزات روشنایی لگراند

هم اکنون بیشتر ساختمان های استاندارد در سطح دنیا از سیستم و تجهیزات شرکت لگراند در بخش روشنایی و نور استفده می کنند. خدمات این شرکت در این بخش بیشتر شامل سنسورهای تشخیص نور و کلیدهای حساس به نور، سیستم های روشنایی هوشمند ساختمان و وسایل جانبی مربوط به روشنایی ساختمان است.

بخش تجهیزات شبکه شرکت لگراند

یک بخش مهم از تولیدات و سرویس های شرکت لگراند به این بخش بر میگررد. کیفیت و تنوع محصولات کمپانی لگراند در این بخش بی نظیر است. بیشتر تمرکز شرکت لگراند در زمینه تجهیزات شبکه به بخش های کابل کشی و مدیریت شبکه بر می گردد.

 • از جمله تجهیزات مهم شبکه لگراند شامل موارد زیر است
 • کانکتورها و سوکت های RJ-45: این سوکت ها بیشتر در شبکه اینترنت و سرور ها یافت می شوند. و شرکت لگراند در تولید آن ‌ها جزء بهترین ها است.
 • تجهیزات فیبر نوری شرکت لگراند:  این تجهیزات شامل انواع پچ کورد فیبرهای نوری، کابل های فیبر نوری، پچ پنل و پوینت های فیبر نوری ، پریز شبکه فیبر نوری، کانکتور ها و ابزار فیبر نوری و… می باشد.
 • کابل های شبکه:  کابل های شبکه با استاندارد جهانی در انواع Cat 6 و Cat 5 یکی از تولیدات مهم این شرکت است. سرعت های انتقال آن ها نیز تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه می تواند متغیر باشد. کابل های شبکه لگراند در ۴ نوع U/UTP ،F/UTP ،S/FTP و  SF/UTP در بازار های جهانی موجود می باشند.
 • کیستون های شبکه: شرکت لگراند کیستون های شبکه با کیفیتی با استانداردهای Cat6 و Cat5 و … ، در انواع UTP ،FTP و SFTP و در سایزهای یک ماژول (باریک) و دو ماژول (پهن) تولید می شود. کیستون های لگراندی که در بازار ایران  بیشتر دارای استاندارد Cat6 هستند و در دو نوع UTP و SFTP موجود هستند.
 • اکسس پوینت وای فای و سیمی لگراند:  تجهیزات اکسس پوینت ها و وای فای با قابلیت، ایجاد دسترسی بی سیم ، استفاده مشترک از یک پرینتر، تبادل اطلاعات  و فایلها، دسترسی به اینترنت و Wirelessدر یک شبکه اترنت.
 • سوکت و بلوک های سوکت لگراند:
 • کابینت، رک  و اتاق شبکه شرکت لگراند: رک های شرکت لگراند از لحاظ بهینه بودن در سطح کاملا استاندارد قرار دارند. کابل کشی و استاندارد اتاق های شبکه این شرکت نیز در بازار بی رقیب است.
 • نرم افزار LCS Pro : نرم افزاری مهم برای مهندسین شبکه در زمینه های مدیریت و کنترل کابل کشی ها در یک شبکه است.

تجهیزات سیم کشی شرکت لگراند

تجهیزات سیم کشی شرکت لگراند

تجهیزات سیم کشی شرکت لگراند

شرکت لگراند حدود ۱۵ درصد از بازار جهانی را در زمینه مدیریت کابل کشی و سیم کشیی را در دست دارد . در واقع این شرکت بیش از  ۷۵ درصد از درآمد خود را از این راه به دست می آورد. بهترین تجهیزات سیم کشی امروزه متعلق به شرکت لگراند می باشد.

شرکت لگراند در مورد تجهزات سیم کشی نیز مانند تجهیزات شبکه محصولات گوناگونی را تولید می کند. تجهیزاتی مانند کلید اتوماتیک و ، پریز های برق، دیمر ها، سوکت های تلفن، سوکت های تلوزیون، اسپیکرها و زنگ ساختمانی و کلید و پریز های صنعتی و سنتی  از جمله مهمترین تولیدات این شرکت در حوزه وسایل و اقلام سیم کشی است. کمپانی تولید کننده کلید و پریز لگراند (legrand) یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده کلید و پریز در جهان است که سالانه میلیون ها قطعات مختلف برقی را به بازار جهانی عرضه می کند. این شرکت با سابقه ۱۱۴ ساله خود به عنوان یکی از کمپانی های مطرح در زمینه تجهیزات برقی در سطح جهان شناخته می شود.  حال در این میان تجهیزات سیم کشی این شرکت خیلی به چشـم می آیند.

از مهمترین و معروفترین این ابزار ها در بازار می توان به پریز ها و کلید های برق در پایین اشاره کرد

 • کلید و پریز ولنا لایف ساده
 • کلید و پریز ولنا لایف طرح دار
 • کلید و پریز ولنا لایف طرح چوب و طرح فلزی کلید و پریز لگراند سری ولنا الور
 • کلید و پریز لگراند آرتئور
 • کلید و پریز موزاییک لگراند
 • کلید و پریز ضد آب پلکسو لگراند
 • سری سالبی لگراند

سیستم های خانگی  شرکت لگراند

لگراند علاوه بر خدماتش در حوزه تجهیزات شبکه و وسایل سیم کشی در حوزه سیستم ها خانگی نیز پیشینه ای درخشان دارد. سیستم های خانگی و هتلی هوشمند  شرکت لگراند هم اکنون در بسیاری از ساختمان ها، هتل ها، ورزشگاه ها و بسیاری از مکان های دیگر مورد استفاده قرار گرفته اند.

این سیستم ها امکان کنترل متمرکز، محلی یا از راه دور کلیه عملکردها (روشنایی، گرمایش، سرمایش و…) را از طریق واسط های کنترل و با  رابط کاربری آسان فراهم میکنند. حتی امکان سفارش سازی این سیستم ها بر اساس مهمترین این سیتم ها و مکانیزم ها را میتوانید در زیر مشاهده می کنید.

کنترل روشنایی(سیستم هایی کاملا هوشمند و اتوماتیک و غیر اتوماتیک)

کنترل دما(سیستم های اتوماتیک تعین دما و امکان سفارشی سازی آن ها نیز وجود دارد)

سیستم های امنیتی خانگی(سیستم هایی هوشمند تشکیل شده از انواع دوربین ها و سنسور های امنیتی)

انواع آیفون های پیشرفته(آیفون های تصویری و صوتی خانگی و آپارتمانی در حد استاندارد جهانی)

درب های اتوماتیک(درب های اتوماتیک برای اماکن عمومی و شخصی ساده و با قابلیت احراز هویت)

سیستم های ورود و خروج( سیستم های کنترل ورود و خروج افراد در داخل ساختمان ها و خونه ها)

سیستم های صوتی توزیع شده خانگی(سیستم های هوشمند صوتی .با قابلیت های تعین نقاط خاص و تعین کل مکان برای پخش صوت)

تجهیزات حفاظتی شرکت لگراند

سیستم های حفاظتی برای جلوگیری از خرابی های ممکن و اتفاقات احتمالی امروزه یک ابزار ضروری برای هر مکان، ساختمان و  سازمانی شده است. با ابزار ها و تجهیزات حفاظتی شرکت لگراند این امر کاملا میسر می شود. تجهیزات حفاظتی شبکه لگراند تجهیزات هوشمند و مناسبی برای کاهش ریسک ها و تلفات احتمالی هستند. این شرکت در سال های اخیر تلاش های زیادی برای این امر به خرج داده است. محصولاتی مانند فیوزهای اتوماتیک، قطع کننده ها، انواع سوکت ها و کلید های متحرک، محفظه های برق، رله ها، کنتاکت ها و… از جمله امکانات حفاظتی این شرکت در این زمینه می باشند.

یکی از تجهیزات حفاظتی معروف این شرکت کلید یا فیوز مینیاتوری لگراند می باشد. این محصول یک ابزار حفاظتی است که عموما در تجهیزات و مدارهای الکتریکی مورد از آن استفاده می کنند. در واقعی زمان‌ی که جریانی بیشتر از حد معمول از  یک وسیله الکتریکی  عبور کند این کلید مدار را قطع می‌کند. در نتیجه سایر تجهیزات آسیبی نمی‌بینند.

مدیریت کابل کشی 

کابل کشی ساختار یافته لگراند یکی از مهمترین مکانیزم های استاندارد در کابل کشی در سطح دنیا است. این سیستم راهکارهای ایده آل برای اماکن نو یا در حال ساخت در بخش توزیع برق عرضه می کند. ترکیب مهارت و دانش لگراند در زمینه تجهیزات الکتریکی و شبکه ها جهت اننخاب ساختار جامع و انعطاف پذیر  رسیدن به بهترین و بهینه ترین ممکن  کابل کشی را میسر می کند.

از معروفترین ابزار ها، تجهیزات و مکانیزم ها در حوزه ی کابل کشی لگران می توان به انواع سیستم ها و تجهیزات کابل کشی سطحی و زیرسطحی، سیستم های توزیع نیرو، تجهیزات و اتصالات سیم کشی دیواری، ستون ها، سوکت ها و چند راهه ها و سوئیچ رومیزی از زیرمجموعه های این بخش محسوب می شوند.  البته ممکن است تجهزات شبکه بی سیم مانند وای فای و اکسس پوینت ها نیز در این دسته جای بگیرند. با ین حال این شرکت در این زمین نیز جزء موفقترین شرکت های حال حاضر جهان است.

علاوه بر نکات گفته شده، تجهیزات کابل کشی ساختاریافته مبنی بر مکانیزم های شرکت لگراند، راهکارهایی برای مدیریت کابل کشی و ایجاد ساختار منظم برای نصب تجهیزات در محیط های مختلف کاری مانند ادارات، دفاتر کار، ساختمانهای تجاری ، ساختمان های خونگی و… هستند . لگراند در کنار توجه به کیفیت و زیبایی  محصولات، نکاتی مانند سرعت نصب، راحتی نصب، عملکرد بهینه ابزار ها و سیستم ها  را نیز مد نظر قرار داده است.

سیستم های UPS :

Ups کوتاه شده عبارت Uninterruptible power supply ، به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است همچنین این واژه به معنی تامین برق اضطراری نیز می باشد. شرکت لگراند در زمینه تولید این قطعه نیز تولیدات زیادی انجام داده است و به موفقیت های زیادی دست پیدا کرده است. این قطعه وظیفه تامین توان مصرفی را بر عهده دارد. ،همچنین یو پی اس با قرار گرفتن در بین دستگاه مصرف کنند و تامین  کننده مانع ایجاد نویز و تداخلات اصافی می شود.همچنین  به عنوان منبع توان بدون وقفه با  استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری  ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید . یکی از ویژگی های بارز این شرکت در حوزه تولید UPS ها طراحی سیستم های UCS شرکت لگراند (Legrand) به صورت کاملا ماژولار است. یکی  دیگراز ویژگی های مهم تجهیزاتUPS لگراند  می توان به امنیت و قابلیت اطمینان بالای آن ها اشاره کرد. وهمچنین  طیف وسیع توان آن ها که  از ۱۰ کیلوولت آمپر تا ۸۰۰ کیلوولت متغیر است.

محصولات مرتبط

patch cord indoor 1

پچ کورد فیبر نوری Indoor

پچ کورد فیبر نوری Indoor

KEYSTONE CAT6A UTP

کیستون CAT6A UTP

کیستون CAT6A UTP

PATCH PANEL CAT6 1

پچ پنل 24 پورت CAT6A

پچ پنل 24 پورت CAT6A

CAT6 SFTP LSZH INDOOR

CAT6 SFTP LSZH INDOOR

CAT6 SFTP LSZH INDOOR

اشتراک گذاری مقاله

1 دیدگاه در “معرفی تجهیزات شبکه لگراند (Legrand) فرانسه

 1. Mark گفت:

  Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مقاله
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟