فیلتر
دسته بندی
دسته بندی مورد نظر را انتخاب کنید
دسته بندی
ساختار
ساختار مورد نظر را انتخاب کنید
ساختار
محل استفاده
ساختار مورد نظر را انتخاب کنید
محل استفاده
روکش
روکش مورد نظر را انتخاب کنید
روکش
قطر کابل
قطر کابل مورد نظر را انتخاب کنید
قطر کابل
فرکانس
فرکانس مورد نظر را انتخاب کنید
فرکانس
متراژ بسته بندی
متراژ مورد نظر را انتخاب کنید
متراژ بسته بندی
عنصر مقاوم
عنصر مورد نظر را انتخاب کنید
عنصر مقاوم
تعداد تار
تعداد تار مورد نظر را انتخاب کنید
تعداد تار
نوع تار
نوع تار مورد نظر را انتخاب کنید
نوع تار

آچار استریپر فیبر نوری Stripper

نمایش 9 24 36
فیلتر
دسته بندی
Select some options
دسته بندی
ساختار
Select some options
ساختار
محل استفاده
Select some options
محل استفاده
روکش
Select some options
روکش
قطر کابل
Select some options
قطر کابل
فرکانس
Select some options
فرکانس
متراژ بسته بندی
Select some options
متراژ بسته بندی
تعداد تار
Select some options
تعداد تار
عنصر مقاوم
Select some options
عنصر مقاوم
نوع تار
Select some options
نوع تار

آچار استریپر فیبر نوری Stripper

نمایش 9 24 36

استریپر به معنای لخت نمودن سیم می باشد که معمولا به صورت ابزار دستی یا موتوریست و کار آن برداشتن عایق از روی سیم است. وقتی حرف از آچار استریپر فیبر نوری می زنیم به ناگاه به یاد فیبر نوری استفاده شده در شبکه مخابرات و اینترنت می افتیم. در اصل فیبر نوری رشته باریک و بلندی از یک مادّه شفاف همانند شیشه (سیلیکا) یا پلاستیک است که می‌تواند نوری را که از یک سر به آن وارد شده، از سر دیگر خارج کند. مزیت اصلی فیبر نوری همان پهنای باندش می باشد که بسیار بالاتر از کابل شبکه گذشته و معمولی است؛ به طوریکه توسط آن می توان با سرعت و حجم بالا داده های موجود در تصاویر، صوت و غیره را به راحتی انتقال داد.

 از جهت تخمین، گفته می شود میزان زمان طول کشیده برای انتقال داده ها تا 10 گیگابیت برثانیه و حتی بالاتر صورت می گیرد. چنانچه بررسی کنید جهان در پی تحولات ناشی از استفاده فیبر نوری به جای کابل های معمولی در صنعت اینترنت و مخابرات پیشرفت شگرفی در این زمینه داشته است. به این صورت که مخابرات نوری به علت پهنای باند وسیع تر در مقایسه با کابل های مسی قدیمی بسیار سریع تر عمل می کند و از تاخیر بسیار کمتری برخوردار است.

برای استفاده از هر تکنولوژی جدید، نظیر فیبر نوری، نیاز به وسایل مخصوص برای نصب و کارهای دیگر بر روی آنها است. آچار استریپر فیبر نوری نمونه ای از این ابزار جدید به شمار می آید که برای نصب و استفاده از این کابل های پیشرفته و جدید به کار می رود. در توضیح مشخصات ظاهری این آچارها باید گفت که آنها دارای ابعادی استاندارد و وزنی سبک هستند که به جهت لخت نمودن استریپری فیبر نور بسیار پرکاربردند؛ علاوه بر آن این آچارها از قفلی جهت بسته ماندن خود آچار برخوردارند و در کنار آن دارای فنری جهت باز شدن خودکار انبر هنگام کار نیز می باشند.

شاید شما بپرسید استریپر فیبر نوری چیست که آچاری به همین نام دارد؟ در پاسخ باید گفت استریپر فیبر نوری یا همان آچار استریپر فیبرنوری از وسایل کار و تجهیزات بسیار مهم در کابل کشی فیبر نوری و فیوژن فیبر نوری نمودن تارهای نوری به منظور سیم کشی و یا انجام تعمیرات دستگاه های الکتریکی استفاده می شود. فیوژن شکل جدیدی از فناوری های صنعت الکترونیک است که توسط آن اتصال بین دو کابل نوری صورت می گیرد که به آن جوش فیبر نوری هم گفته می شود. به اصطلاح جوش دادن بین دوکابل، توسط فیوژن صورت می گیرد. هدف اصلی از فیوژن فیبر نوری، کم کردن پراکندگی و بازتاب نور در سراسر طول کابل فیبر نوری است. برای این منظور معمولا از گرمای قوس الکتریکی استفاده می کنند، که در مقایسه با روش های قدیمی تر، از حرارت شعله گازی یا حرارت ناشی از عبور جریان الکتریکی از فیلمان تنگستنی نیز ممکن است استفاده شود.

امروزه کابل های فیبر نوری جزو جدیدترین فناوری ها به حساب می آید و در این کابل ها ساختاری چند لایه وجود دارد که برای ایجاد جوش بین آن ها، این کابل ها باید به طرز صحیح و بسیار دقیقی برش خورده و نیز کاملا تمیز هم شده باشند .به همین علت باید از ابزار دقیق و مختص اینکار نظیر آچار استریپر فیبر نوری استفاده نمود.

کاربرد آچار استریپر فیبر نوری در صنعت الکترونیک چیست؟

گفته می شود این آچار استریپر فیبرنوری پرکاریرد ترین از انوع  ابزارها در این حوزه است. این آچار مخصوص با داشتن سه شیار با سایزهای مختلف بر روی تیغه خود، قابلیت برداشت انواع پوشش ها را از روی کابل فیبر نوری به خوبی داراست. این آچار به گونه ای کار خود را تمیز و ظریف انجام می دهد که هیچ گونه صدمه ای به کابل وارد نمی شود. بدین صورت که به خوبی قادراست پوشش های محافظ بر روی فیبر نوری را بدون آسیب زدن به Core به سادگی و با کمترین زمان بردارد.

مراحل استریپر کردن فیبر نوری به چه صورت است؟

در ابتدا بهتر است توجه کنید کابل فیبر نوری دارای چند پوشش متفاوت از یکدیگر می باشند. به همین علت انتخاب نوع استریپر بسیار مهم است. معمولا ما چند نوع استریپر داریم که از همه آن ها، جهت برداشتن پوشش محافظ از روی فیبرهای نوری و بدون صدمه زدن به آنها استفاده می شود. درنتیجه این وسایل از پر اهمیت ترین ابزار ها برای این کار هستند. این ابزار باید به خوبی تمیز شود.

تکنسین های برای انجام انواع اتصالات کابلی در فیبرهای نوری در ابتدا Jacket کابل را بدون وارد کردن هر گونه آسیب به پوشش های داخلی توسط ابزار Cable Ringing and Slitting در حدود 2 تا 3 متر استریپ می کنند. بعد از آن در صورت وجود ذره فلزی آن را به دقت از کابل جدا خواهند کرد. در آخر کار، نوبت به حذف پوشش Water Blocking از اطراف کابل است و در ادامه به اندازه مورد نیاز جهت استریپ کردن و آرایش رشته ی نوری در کاست از پوشش Buffer Tube برداشته می شود. معمولا حدود یک متر از Tube جهت ساختن اتصالات در مفصل یا پچ پنل باید در کابل باقی بماند.

در کل استریپرهای فیر نوری به دو صورت خودکار و یا غیر خودکار انجام می شود. در شکل خودکار برای استفاده از این نوع، سیم لخت کن ها به جهت جدا کردن کورها از coated و clade نیازی به استفاده از فشار دست نبوده و استریپر به شکل خودکار به لخت کردن کابل فیبر نوری می پردازد؛ اما در اشکال غیرخودکار و یا دستی آن برای لخت نمودن سیم ها و کورها از coated و clade نیازمند استفاده از فشار دست جهت جدا کردن عایق از فیبر نوری هستیم، که در این مقاله از آچار استریپر فیبر نوری برای شما عزیزان صحبت نمودیم. این آچارها دارای تیغه هایی با اندازه میلی متری می باشند و به گونه ای طراحی شدند تا به راحتی در دست قرار گرفته و هیچگونه فشار و خستگی بر روی دست به وجود نیاورند.

قیمت و خرید آچار استریپر فیبر نوری

پی اف سی مرکز تولید و فروش انواع محصولات و تجهیزات شبکه در ایران می باشد که برای اولین بار در ایران اقدام به تولید بهترین و با کیفیت ترین کابل شبکه ایرانی را نمود، همچنین شما عزیزان می توانید برای خرید آچار استریپر فیبر نوری به بهترین قیمت و کیفیت از طریق سایت PFC اقدام فرمایید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟