آموزش استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات

استعلام فیبر نوری مخابرات از طریق مراجعه به پرتال شرکت مخابرات انجام پذیر است. پس از وارد شدن به پرتال به صفحه مدنظر رجوع کنید و با وارد کردن شماره تلفن ثابت و آدرس محل مورد نظر استعلام فیبر نوری خط تلفن خود را دریافت کنید. چنانچه منطقه ای که در آن سکونت دارید تحت پوشش فیبرنوری باشد درخواست شما برای فیبرنوری انجام می شود. اما اگر منطقه مورد نظر تحت پوشش نباشد ایجاد فیبرنوری برای خط تلفن برای منزل امکان پذیر نیست. در ادامه به طور گسترده تری به آموزش استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات می پردازیم.

نحوه استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات

نحوه استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات

نحوه استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات

اولین مرحله برای درخواست و نصب فیبر نوری منزل یا محل کار، استعلام گرفتن منطقه پوششی است که مشخص شود منطقه مورد نظر تحت پوشش فیبر نوری هست یا خیر؟. نحوه استعلام فیبر نوری خط تلفن به دو روش مراجعه به سایت پرتال شرکت مخابرات و تماس با شماره ۲۰۲۰ امکان پذیر است.

در روش اول همان طور که گفتیم باید به سایت شرکت مخابرات بروید و در کادر مشخص شده شماره تلفن ثابت و آدرس مکانی که می خواهید استعلام بگیرید را وارد کنید. در صورتی که ان منطقه تحت پوشش فیبر نوری باشد اقدامات لازم برای درخواست و نصب فیبر نوری خط تلفن مخابرات انجام خواهد شد.

در روش دوم بعد از تماس با شماره ۲۰۲۰ می توانید به صورت مستقیم با کارشناس مربوطه در این باره مشورت کنید و استعلام فیبر نوری را گرفته و درخواست خود را اعلام کنید. در مرحله بعد که از اپراتور استعلام فیبر نوری را دریافت کردید و منطقه شما تحت پوشش استفاده از فیبر نوری بود می توانید کارهای لازم برای نصب فیبر نوری در منزل یا محل کار خود را انجام دهید. با استفاده از فیبر نوری خط تلفن مخابرات می توان به اینترنت بسیار پر سرعت دسترسی داشت.

درخواست ثبت نام فیبر نوری مخابرات چگونه است؟

درخواست ثبت نام فیبر نوری مخابرات چگونه است؟

درخواست ثبت نام فیبر نوری مخابرات چگونه است؟

شرکت مخابرات از جدیدترین نسل تلفن یعنی فیبر نوری استفاده می کند که نام آن سرویس تانوما مخابرات است. از طریق این سرویس مشترکان می توانند اقدام به تغییر سیم های تلفن ثابت منزل و محل کار خود نمایند تا سرعت اینترنت آن ها به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

هزینه نصب فیبر نوری مخابرات چقدر می باشد؟

هزینه نصب فیبر نوری مخابرات چقدر می باشد؟

هزینه نصب فیبر نوری مخابرات چقدر می باشد؟

برای درخواست فیبر نوری خط تلفن باید سه هزینه شامل هزینه خرید سرویس تانوما، هزینه تعویض مودم و هزینه سیم کشی را پرداخت کنید. مودم های معمولی و ساده با مودم های اینترنت کابل فیبر نوری (ONT) متفاوت هستند و از کابل های فیبر نوری پشتیبانی نمی کنند. همچنین باید نوع سیم کشی نیز تغییر کند و به جای آن ها فیبر نوری نصب شود. مدتی است شرکت مخابرات تصمیم گرفته که فیبر نوری را برای مشترکان به صورت رایگان نصب نماید.

نصب رایگان فیبر نوری امتیاز شرکت مخابرات به کاربران است تا بدون نگرانی درخواست خود مبنی بر تعویض نوع سیم کشی تلفن ثابت خود را اعلام کنند و بتوانند از اینترنتی پر سرعت استفاده کنند. برای منازل و شرکت هایی که در منطقه تحت پوشش فیبر نوری قرار دارند مراحل راه اندازی فیبر نوری به سرعت و در حدود حداکثر ۴۸ ساعت امکان پذیر است.

مناطق تحت پوشش فیبر نوری مخابرات

مناطق تحت پوشش فیبر نوری مخابرات

مناطق تحت پوشش فیبر نوری مخابرات

در حال حاضر نرم افزار یا سامانه ای برای مشخص کردن مناطق تحت پوشش فیبر نوری وجود ندارد و افراد برای استعلام فیبر نوری خط تلفن باید با شماره ۲۰۲۰ تماس بگیرند و شماره تلفن ثابت خود را در اختیار کارشناس اپراتور قرار دهند تا بررسی کرده و نتیجه را به آن ها اعلام نماید. همچنین از مشترکان می توانند به طور مستقیم وارد سایت شرکت مخابرات شده و در محل مورد نظر تلفن ثابت و آدرس مکانی که می خواهند برای آن جا درخواست فیبر نوری دهند را وارد نمایند. بعد از اینکه مشخص شد منطقه مورد نظر شامل نصب فیبر نوری می شود یا خیر؛ مشترکان می توانند ثبت نام کنند تا در نوبت نصب فیبر نوری قرار بگیرند. در موعد مقرر ماموران مخابرات برای تغییر سیم کشی های تلفن در مکان مربوطه حاضر می شوند.

اگر منطقه ای تحت چوشش فیبر نوری نباشد ولی کاربران تمایل به نصب فیبر نوری و استفاده از اینترنت پر سرعت باشند؛ باید بعد از استعلام، فرآیند ثبت نام را انجام دهند تا در نوبت دریافت فیبر نوری قرار بگیرند.

اینکه چه مدت طول می کشد تا منطقه ای مجاز به نصب و استفاده از فیبر نوری شود به نزدیکی منطقه مورد نظر به مناطق تحت پوشش فیبر نوری بستگی دارد و در برخی موارد ممکن است مدت زیادی طول بکشد.

امروزه مشترکانی که خواهان استفاده از فیبر نوری هستند بسیار افزایش یافته است؛ زیرا با استفاده از این فیبرهای نوری اینترنت با سرعت بسیار بالایی در دسترس کاربران قرار می گیرد. مخابرات سروس های مختلفی را برای فیبر نوری در نظر گرفته که شامل خط تلفن ثابت، اینترنت های نسل جدید و پرسرعت، سرویس‌های چندرسانه‌ای و سایر سرویس ‌های مبتنی بر بستر دیتا هستند. این سرویس ها برای افرادی که خواهان داشتن اینترنت پر سرعت اند زیرا این سرویس تا حداکثر سرعت ۴۰ مگابایت بر ثانیه پشتیبانی می نماید.

معرفی بهترین مودم برای فیبر نوری

معرفی بهترین مودم برای فیبر نوری

معرفی بهترین مودم برای فیبر نوری

همان طور که گفتیم زمانی که سیم کشی تلفن را از کابل های مسی به کابل فیبر های نوری تغییر می دهید باید نوع مودم خود را نیز تعویض کنید. زیرا مودم های عادی قابلیت استفاده از فیبرهای نوری را ندارند. مودم های سازگار با فیبرهای نوری به شرح زیر هستند:

 • مودم مخابراتی تک پورت مدل HG8546M
 • مودم مخابراتی دو پورت مدل HG8245H
 • مودم یوتل
جمع بندی بحث استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات
جمع بندی بحث استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات

جمع بندی بحث استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات

تانوما یا تار نوری مخابرات ایران تکنولوژی بسیار پیشرفته ای است که برای انتقال اطلاعات از طریق اینترنت به جای کابل شبکه مسی از فیبر نوری استفاده می کند. کیفیت ارائه خدمات از طریق فیبر نوری بسیار پر سرعت و کیفیت بالا است و شامل سرویس های گوناگونی چون جمله تلفن، اینترنت، سرویس ‌های چند رسانه ‌ای و دیگر سرویس ‌های بر بستر دیتا می باشد. نصب فیبر نوری برای مشترکان هزینه ای ندارد و تنها هزینه تعویض مودم و سیم کشی بر عهده کاربران می باشد.

محصولات مرتبط

FIBER OCUC 1

کابل فیبر نوری کانالی OCUC

کابل فیبر نوری کانالی OCUC

FIBER OBUC

کابل فیبر نوری OBUC

کابل فیبر نوری OBUC

FIBER ZIP CORD

zipcord 2*1 dx lszh

zipcord 2*1 dx lszh

patch cord indoor 1

پچ کورد فیبر نوری Indoor

پچ کورد فیبر نوری Indoor

4 دیدگاه در “آموزش استعلام فیبر نوری خط تلفن مخابرات

 1. طاهره سادات گفت:

  امروز اینترنت فیبر نوری ما وصل شد خوبه راضیم سرعت بالایی داره عالی

  1. فیبر ارتباط گفت:

   کاربر گرامی
   با سلام
   بسیار خرسندیم!

 2. محسن گفت:

  باسلام من میخام خط تلفن بگیرم ولی ب من گفتن منطقتون فیبرنوری هست و باید 2تا2,5ملیون هزینه بدید تا تلفنتون رو نصب کنن خاستم ببینم چطوری میتونم استعلام بگیرم منطقه ی ما فیبر نوری هست یانه

  1. فیبر ارتباط گفت:

   با سلام و احترام
   شما می توانید به نزدیک ترین مرکز مخابرات خود رجوع کرده و اطلاعات دقیق در رابطه با استعلام مورد نظر و قیمت دقیق را جویا شوید.
   برآورد قیمت به گونه ای است که ابتدا مخابرات متراژ از نزدیک ترین FAT BOX تا منزل شما را محاسبه می کند و بر اساس آن هزینه و اطلاعات مربوطه را اعلام می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری مقاله
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟