پهنای باند فیبر نوری و سرعت فیبر نوری چقدر است

پهنای باند فیبر نوری و سرعت فیبر نوری دو واژه ای هستند که با همه‌گیر شدن اینترنت، زیاد شنیده می شوند. در دنیای فناوری با کلمات جدید و پیچیده ای مانند تأخیر، سرعت فیبر نوری، پهنای باند و … روبرو هستیم که ممکن است معنی برخی از آن ها برای ما غریبه باشند و تنها نام آن ها را شنیده باشیم. کسب و کارها برای ادامه حیات به اینترنت وابستگی شدید دارند. 

با گذشت زمان، تکنولوژی اینترنت نیز رو به رشد بوده و دریافت بهترین خدمات در این زمینه برای کسب و کارها بسیار مهم است. صاحبان کسب و کارها باید بدانند پهنای باند و سرعت فیبر نوری موردنیاز برای کسب و کارشان باید چقدر باشد؟ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. کلام آخر را حتما بخوانید.

پهنای باند فیبر نوری چیست و چقدر می باشد ؟

پهنای باند فیبر نوری چیست و چقدر می باشد ؟

پهنای باند فیبر نوری چیست و چقدر می باشد ؟

همان طور که گفته شد کسب و کارها باید از اندازه پهنای باند فیبر نوری و سرعت فیبر نوری اطلاع داشته باشند. به همین منظور در این قسمت به پهنای باند فیبر نوری پرداخته می شود.

پهنای باند شبکه ظرفیت پیوند ارتباطی شبکه سیمی یا بی سیم (همان فیبر نوری) برای انتقال حداکثر مقدار داده از یک نقطه به نقطه دیگر از طریق شبکه رایانه ای یا اتصال به اینترنت در مدت زمان معین معمولاً یک ثانیه است. پهنای باند فیبر نوری مترادف با ظرفیت بوده و منظور از آن اندازه گیری سرعت شبکه نیست؛ بلکه سرعت انتقال داده ها را توصیف می کند.

هرچقدر پهنای باند فیبر نوری برای اتصال داده بیشتر باشد، داده های بیشتری می توانند هم زمان ارسال و دریافت کنند. پهنای باند با مقدار آبی که از طریق یک لوله آب می تواند جریان داشته باشد، قابل مقایسه است.

هرچه لوله بزرگتر باشد، آب بیشتری می تواند به صورت هم زمان از آن عبور کند بنابراین هرچه ظرفیت پیوند ارتباطی یا همان فیبر بیشتر باشد، داده های بیشتری می توانند در ثانیه از آن عبور کنند. کاربران نهایی هزینه ارتباطات شبکه خود را پرداخت می کنند؛ بنابراین هرچه ظرفیت پیوند بیشتر باشد، گرانتر نیز خواهد بود.

به عبارت دیگر اصطلاح پهنای باند به انتقال داده با سرعت بالا گفته می شود که مقدار زیادی داده را از یک مکان به مکان دیگر به طور هم زمان منتقل می کند.

اتصالات پهنای باند می توانند متقارن یا نامتقارن باشند. متقارن به این معنی که ظرفیت داده در هر دو جهت بارگذاری یا بارگیری داده ها یکسان عمل می کند. نامتقارن به این معنی که ظرفیت بارگیری و بارگذاری برابر نیستند. در اتصالات نامتقارن معمولا ظرفیت بارگذاری کمتر از ظرفیت بارگیری است. این در حالی است که معمولا اتصالات باند پهن فیبر نوری دارای ظرفیت متقارن هستند.

همچنین به شما پیشنهاد می دهیم برای فهمیدن تفاوت پهنای باند با سرعت اینترنت حتما مقاله مربوط به آن را در سایت پی اف سی مطالعه فرمایید.

نحوه اندازه گیری باند پهن

نحوه اندازه گیری باند پهن

نحوه اندازه گیری باند پهن

شبکه های مدرن مانند فیبر نوری دارای ظرفیت بیشتری هستند. به همین دلیل گفته می شود پهنای باند فیبر نوری بالا است. پیشرفت فناوری باعث شده است برخی محاسبات پهنای باند پیچیده تر باشند و این می تواند به نوع پیوند شبکه مورداستفاده بستگی داشته باشد. به عنوان مثال فیبر نوری با استفاده از انواع مختلف امواج نوری و مالتی پلکسینگ تقسیم زمان می تواند پهنای باند را به طور مؤثر افزایش دهد.

نحوه اندازه گیری باند پهن در دانستن اندازه پهنای باند و سرعت فیبر نوری بسیار مهم است. بالاترین میزان قابل اطمینان انتقال، پهنای باند مؤثر نام دارد که یک لینک می تواند ارائه دهد.

اندازه گیری آن با استفاده از یک تست پهنای باند قابل اجرا است. به این صورت که در آن ظرفیت پیوند با اندازه گیری مکرر زمان موردنیاز برای یک فایل خاص برای ترک محل منبع و موفقیت بارگیری در مقصد آن تعیین می شود. علاوه بر آزمایش، سازمان ها باید میزان پهنای باند موردنیاز برای اجرای همه برنامه ها را در شبکه های خود محاسبه کنند.

برای آگاهی از میزان ظرفیت موردنیاز خود، سازمان ها باید حداکثر کاربرانی را که ممکن است از اتصال شبکه در یک زمان استفاده کنند محاسبه کرده و سپس این تعداد را در ظرفیت پهنای باند موردنیاز هر برنامه ضرب کنند.

برای اینکه بدانیم پهنای باند چقدر است، دانستن ظرفیت موردنیاز برای ارسال و دریافت ترافیک بسیار مهم است. هنگام بررسی میزان اندازه پهنای باند موردنیاز برای یک برنامه خاص، دو مرحله اساسی برای محاسبه پهنای باند موردنیاز وجود دارد:

  • مقدار پهنای باند شبکه موجود را تعیین کنید.
  • تعیین میانگین استفاده موردنیاز توسط برنامه خاص، بیان شده در بایت در ثانیه.

سرعت فیبر نوری چقدر است ؟

سرعت فیبر نوری چقدر می باشد ؟

سرعت فیبر نوری چقدر می باشد ؟

تا به اینجا با باند پهن آشنا شدید. حالا برای دانستن اندازه باند پهن و سرعت فیبر نوری بهتر است با واژه سرعت فیبر نوری نیز آشنا شوید.

سرعت اینترنت با تعداد بیت یا بایت قابل انتقال در ثانیه اندازه گیری می شود. سرعت بارگیری میزان انتقال داده از اینترنت به دستگاه ما را اندازه گیری می کند. سرعت بارگیری ما تعیین می کند که فیلم ها، موسیقی و پرونده های شما با چه سرعتی بر روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه بارگیری می شوند.

همچنین میزان بارگذاری سریع فیلم ها و صفحات وب را تعیین می کند. سرعت بارگذاری به ما می گوید که انتقال داده از دستگاه به اینترنت با چه سرعتی انجام می شود؛ اما باید بدانید سرعت فیبر نوری نسبت به دیگر انتخاب ها برای اینترنت بسیار بالاتر است. البته باید گفت در حال حاضر تکنولوژی فیبر نوری نسبت به تکنولوژی های مشابه در این زمینه دارای سرعت بالاتری است.

سرعت بارگیری و همچنین سرعت بارگذاری در تکنولوژی فیبر نوری بسیار بالا است. شاید قبلا که افراد در خانواده فقط بارگیری انجام می دادند، سرعت بارگذاری برایشان مهم نبود. با همه گیر شدن فضاهای اجتماعی و اینکه افراد به صورت فردی به تولید محتوا در این رسانه ها می پردازند، سرعت بارگذاری نیز بسیار مهم به نظر می رسد.

فیبر نوری سرعت بارگذاری و بارگیری متقارن ایجاد می کند. بدین معنا که اگر شما از خدمات ۱۰۰۰ مگابایت در ثانیه استفاده می کنید، سرعت آپلود شما نیز ۱۰۰۰ مگابایت بر ثانیه نیز خواهد بود. این گونه به راحتی می توانید ویدئوهای خود را در اینستاگرام یا یوتیوب به اشتراک بگذارید.

کلام آخر: پهنای باند فیبر نوری و سرعت فیبر نوری و مشاوره رایگان

اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که اینترنت نقش مهمی در پیشبرد کسب و کارتان دارد، عاقلانه است بهترین خدمات در زمینه پهنای باند فیبر نوری و سرعت فیبر نوری را انتخاب کنید. این انتخاب باید به گونه ای باشد که از مناسب ترین سرعت اینترنت برای ارائه خدمات به مشتری خود استفاده کنید و در عین حال پهنای باند و سرعت اضافی دریافت نکنید که این گونه سرمایه خود را هدر داده اید.

با توجه به اینکه هرچقدر پهنای باند و سرعت فیبر نوری در خدمات اینترنتی بالا باشد، هزینه های پشتیبانی بالا می رود، بهتر است از خدمات مناسب در این زمینه استفاده شود. پس کافی است با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و با توضیح شغل و کسب و کار خود، از خدمات مناسب اینترنتی بهره مند شوید. این گونه علاوه بر اینکه سرمایه گذاری مناسب انجام داده اید، از هدر دادن سرمایه نیز جلوگیری کرده اید.


محصولات مرتبط

patch cord outdoor

پچ کورد فیبر نوری Outdoor

پچ کورد فیبر نوری Outdoor

FIBER OBUC

کابل فیبر نوری OBUC

کابل فیبر نوری OBUC

FIBER ZIP CORD

zipcord 2*1 dx lszh

zipcord 2*1 dx lszh

patch cord indoor 1

پچ کورد فیبر نوری Indoor

پچ کورد فیبر نوری Indoor

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مقاله
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟