تفاوت بین استانداردهای TIA / EIA 568A و TIA / EIA 568B

TIA / EIA 568A و TIA / EIA 568B به دو استاندارد عمده مورد استفاده در صنایع شبکه و مخابرات اشاره دارند. این استانداردها ترتیب سیم های قرار داده شده در یک اتصال RJ45 را تعیین می کنند تفاوت بین این دو استاندارد قرار دادن جفت کابل روی پایه های تنظیم شده است با این وجود از نظر عملکرد هر دو استاندارد یکسان هستند. آگاهی از کاربردهای مختلف و موقعیت پین اوت[۱] هر کابل برای اطمینان از عملکرد مناسب شبکه ضروری است. ما به شما کمک می کنیم تفاوت بین TIA / EIA 568A و TIA / EIA 568B را بهتر درک کنید.

پارسیان فیبر ارتباط تولید کننده انواع کابل شبکه، کابل فیبر نوری و تجهیزات پسیو شبکه، این مطلب را برای شما انتخاب کرده است.

کاربردها

TIA / EIA 568A سازگاری معکوس برای یک سیم و دو جفت طرح سیم کشی USOC فراهم می کند. در حالی که پروژه های خاص و اجرای موقت الزام استفاده از استاندارد TIA / EIA 568A را مشخص می کنند – مانند کابل کشی های انجام شده تحت قراردادهای فدرال – اکثر برنامه های کاربردی در ایالات متحده از استاندارد TIA / EIA 568B استفاده می نمایند. برخلاف استاندارد the TIA/EIA 568A، استاندارد TIA/EIA 568B سازگاری معکوس را برای تنها یک جفت منحصربفرد USOC مهیا می کند.

پوزیشن پین اوت

پوزیشن Pinout به چینش پین ها در یک مدار یکپارچه شده اشاره دارد. تفاوت این دو استاندارد در محل قرارگیری پین های نارنجی و سبز است.

پوزیشن پین اوت TIA/EIA 568A

پین ۱: نوار سفید و سبز

پین ۲: سبز

پین ۳: نوار نارنجی و سفید

پین ۴ : آبی

پین ۵: نوار آبی و سفید

پین ۶: نارنجی

پین ۷: نوار قهوه ای و سفید

پین۸: قهوه ای

پوزیشن پین اوت TIA/EIA 568B

پین ۱: نوار سفید و نارنجی

پین ۲: نارنجی

پین ۳: نوار سفید و سبز

پین ۴: آبی

پین ۵: نوار سفید و آبی

پین ۶: سبز

پین ۷: نوار قهوه ای و سفید

پین ۸ : قهوه ای

انواع مختلف کابل کشی

کابل های مستقیم – از وسط[۲] : کابل های مستقیم از میان، به کانکتورهایی اشاره دارد که در هر انتهای کابل پچ، با استانداردی مشابه خاتمه می یابند. از چنین کابل هایی برای اتصال دستگاه های کاربر نهایی به دستگاه های شبکه مانند هاب ها و سوئیچ ها استفاده می شود.

کابل های کراس اور[۳]: کابل های کراس اوور در دو سر با استانداردهای مختلف خاتمه می یابند. به عبارت دیگر، یک طرف با TIA / EIA 568A و طرف دیگر با TIA / EIA 568B خاتمه می یابد. برای ایجاد کابل کراس اوور، پین ۱ با پین ۳ و پین ۲ با پین ۶ قطع می شود. کابل های کراس اوور دو مرکز را از طریق درگاه داده متصل می کنند یا بدون استفاده سویچ یا هاب ارتباط مستقیمی بین دو ایستگاه کاری ایجاد می کنند.

Rollover Cable: کابل های Rollover در هر انتهای کابل موقعیت پین اوت مخالف دارند. برخلاف کابل های متقسم – ازمیان و کابل های کراس اور، کابل های Rollover برای ایجاد یک واسط بین دستگاه و حمل داده طراحی شده است.

[۱] Pinout Position

[۲] Straight-through Cable

[۳] Cross over Cable

 

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مقاله
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟