کابل فیبر نوری و چهار قضاوت های نادرست در مورد آن

کابل فیبر نوری و چهار قضاوت های نادرست در مورد آن

پارسیان فیبر ارتباط تولید کننده انواع کابل شبکه، کابل فیبر نوری و تجهیزات پسیو شبکه، این مطلب را برای شما انتخاب کرده است.

فیبر نوری خیلی گران است!

کابل فیبر نوری که استفاده می‌شود گرانتر از مس است. اما به دلیل کم شدن هزینه‌های تولید و آسانتر شدن ترمینال آن، نصب فیبرنوری در اکثر موارد ارزانتر از کابل مسی در شرایط معادل می‌باشد.


بعد از نصب، هزینه‌های نگهداری مطرح می‌شود که درکابل فیبر نوری به میزان قابل توجهی کمتر از مس است.

نصب فیبر نوری دشوار می‌باشد!’

در ابتدای پیدایش کانکتورهای grind and polish، نصب و راه‌اندازی کابل نوری دشوار و دقیق بوده که نیاز به یک متخصص جهت اجرای آن بوده است. اما پیشرفت در ترمینال‌ها و تکنولوژی‌های فیبرنوری آنها را برای نصب، آسان کرده است. در حال حاضر خیلی از تکنسین‌ها نصب آن را به دلیل کوچکی قطر، سبک وزن بودن و تست آسان ترجیح می‌دهند.

فیبر نوری شکننده می‌باشد!

اگرچه ترمینال فیبر نوری نیاز به مقداری مراقبت برای جلوگیری از شکستن هسته شیشه‌ای دارد اما در واقع فیبر مستحکم‌تر از مس است. فیبرنوری دارای مقاومت بیشتری نسبت به کابل مسی در برابر فشار زیاد می‌باشد. این نوع کابل برای محدوده دمایی بالاتر ارزیابی شده است و از تداخلات EMI/RFI مصون است.
در واقع یکی از دلایلی که نظامیان فیبر را ترجیح می‌دهند، استحکام و بقای آن می‌باشد.

هک فیبر نوری امکان ناپذیر است!’

از آنجا که سیگنال‌های الکتریکی از کابل مسی نشت می‌کنند، یک هکر می‌تواند داده‌ها را در نزدیکی، بدون لمس کردن کابل بخواند.
یک کابل نوری، از سیگنال‌های نوری استفاده می‌کند که امکان نشت آن از فیبر وجود ندارد. بنابراین هکر باید برای دسترسی به اطلاعات به طور فیزیکی به آن دسترسی داشته باشد. در نتیجه این درست است که کابل فیبر نوری نسبت به کابل مسی خیلی امن‌تر است اما غیرممکن بودن هک فیبر نوری درست نمی‌باشد. برای هک فقط به یک ضربه به شبکه و دسترسی فیزیکی به کابل نیاز است.
بنابراین حفاظت از فیبر در برابر دستکاری‌های غیر مجاز توسط رمزنگاری داده‌های خصوصی ضروری است.

جهت مشاهده منبع مقاله اینجا را کلیک کنید.

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مقاله
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟