انواع کابل دوربین مداربسته CCTV

انواع کابل دوربین مداربسته CCTV

آنچه در نصب دوربین‌ها برای اتصال آنها به DVR از اهمیت بالایی برخوردار است انتخاب کابل دوربین مداربسته مناسب می‌باشد.

انتخاب‌های زیادی وجود دارد که به پارامترهایی چون سطح پیشرفته بودن شبکه، مسافتی که کابل را می‌خواهید استفاده کنید، و محیطی که کابل قرار است استفاده شود وابسته است.

پارسیان فیبر ارتباط تولید کننده انواع کابل شبکه، کابل فیبر نوری و تجهیزات پسیو شبکه، این مطلب را برای شما انتخاب کرده است.

کابل‌های از پیش ساخته شده

این نوع کابل‌ها ساده‌ترین نوع کابل‌هایی هستند که می‌توانند استفاده شوند.

این کابل‌ها در اندازه‌های مختلف در دسترس هستند. مرسوم‌ترین اندازه‌ها ۲۵ فوتی، ۵۰ فوتی، ۱۰۰ و ۱۵۰ فوتی هستند.

این کابل‌ها معمولا از کیفیت پایینتری نسبت به کابل‌های کواکسیال برخوردارند، اما با این وجود برای کارهای ابتدایی مناسب هستند. همچنین این کابل‌ها از ارزان‌ترین انتخاب‌های موجودند.

کابل‌های سیامی

اکثر حرفه ای‌ها در صنعت امنیت از کابل سیامی استفاده می‌کنند. کابل‌های سیامی در واقع ترکیب دو کابل در یک کابل هستند. این کابل‌ها شامل کابل RG59 برای انتقال ویدئو و کابل ۲/۱۸ برای انتقال برق می‌باشند.

مغزی از جنس مسی که در این کابل استفاده شده، باعث شده این کابل‌ها برای انتقال ویدئو بسیار کارآمدتر از کابل‌های از پیش ساخته شده باشند. این کابل‌ها را هم می‌توان در قرقره‌های ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ فوتی خریداری کرد و هم به اندازه مورد نیاز می‌تواند بریده شود. این کابل‌ها به کانکتورهای BNC ختم می‌شوند. این انتخاب برای اندازه‌های تا ۱۰۰۰ فوت قابل‌قبول است.

 

ترکیب کابل کواکسیال و کابل ۲/۱۸

کابل‌های ترکیبی معمولا از یک زوج کابل برق و یک کابل کواکسیال RG59 تشکیل شده است.

سیستم‌های مداربسته برای انتقال تصاویر به انواع مختلفی از کابل‌های مخصوص نیاز دارند. همچنین برای تامین انرژی الکتریکی آنها نیز باید از کابل برق استفاده کرد. کابل‌های ترکیبی نوعی از کابل‌های مورد استفاده در بسترسازی دوربین‌های مداربسته هستند.

معمولا بهتر است از کابل‌های ترکیبی در ساختمان‌ها و ادارات بزرگ استفاده نکنید. این کابل‌ها اغلب برای مکان‌هایی با متراژ کم مناسب هستند. زیرا حداکثر طول کابل‌کشی با استفاده از نوع مرغوب و تمام مس این کابل‌ها ۶۰ الی ۷۰ متر است و با توجه به تجربه عملی، عملکرد و کارایی‌شان در متراژهای بیشتر، کاهش می‌یابد.

کابل CAT6 یا CAT6

 

استفاده از CAT5 چندین مزیت دارد. نهایتا صنعت دوربین مدار بسته به سمت “آی پی” پیش خواهد رفت.

دوربین‌های شبکه‌ای داده را از طریق کواکسیال انتقال نمی‌دهد. جهت استفاده از cat5 یا CAT6 باید از بالن (balun) استفاده شود.

سه نوع بالن وجود دارد: ۱- بالن ویدئویی  ۲- بالن برق و ویدئو  ۳- بالن برق، ویدئو و صدا .

هر چه از زوج‌های بیشتری برای انتقال استفاده شود، مسافت بیشتری را نیز می‌توان از این کابل‌ها استفاده کرد.

در کل، با بالن‌های پسیو داده‌های ویدئویی تا ۱۲۰۰ فوت و با بالن‌های اکتیو این داده‌ها تا ۲۰۰۰ فوت یا بیشتر منتقل می‌شوند.

فیبر نوری:

فیبر معمولا بهترین انتخاب است، اما در عین حال بسیار گران است و هم چنین نصب آن سخت می‌باشد. مزیت فیبر قابلیت استفاده از آن در مسافت‌های طولانی می‌باشد که بعضا به مایل هم می‌رسد.

استفاده از فیبر نوری نیازمند انتقال‌دهنده‌ها و دریافت‌کنندگانی است که سیگنال ویدئویی را از آنالوگ به دیجیتال تبدیل کند و دوباره از دیجیتال به آنالوگ تبدیل کند. برق از طریق فیبر منتقل نمی‌شود لذا فیبر باید جداگانه به کارگرفته شود.

در این مطلب انواع کابل دوربین مداربسته را بررسی کردیم. پارسیان فیبر ارتباط تولیدکننده کابل شبکه ایرانی و فیبر نوری و تامین زیرساخت دوربین مداربسته

 

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مقاله
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟