زیرساخت شبکه های کامپیوتری

زیرساخت شبکه های کامپیوتری

فیبر نوری تحولی عظیم در ارتباطات

چرا فیبر نوری؟

کابل فیبر نوری از سریع ترین رسانه های انتقال برای کابل کشی های جدید و ارتقا کابل کشی های قدیمی می باشد.

مزیتهای انتخاب کابل فیبر نوری از کابل مسی:

پهنای باند بیشتر

فیبرنوری پهنای باند بسیار بیشتری از مس را فراهم و تا 10Gbps را استاندارد سازی مینماید علاوه بر این، کابل فیبرنوری می تواند اطلاعات بیشتری را با کیفیت بهتری از سیم مسی حمل کند. به همین دلیل شرکت های تلفن و تلویزیون کابلی (CATV) در حال تبدیل زیر ساخت خود به فیبر هستند.

تضعیف کم و فاصله بیشتر

از آنجا که سیگنال فیبرنوری، نور می باشد، در طول انتقال افت سیگنال کمتری اتفاق می افتد و داده ها می توانند در سرعت های بالاتر و فواصل بیشتر حرکت کنند.

امنیت فیبر نوری

اطلاعات ارسالی با کابل فیبرنوری ایمن بوده و پراکنده نمی شود همچنین شنود آنها دشوار می باشد. در زمان شنود کابل، نظارت و مانیتورینگ آن به دلیل نشت نور از کابل بسیار آسان می باشد. در این صورت اگر تلاشی برای شکستن امنیت فیزیکی فیبر شما صورت بگیرد، شما خواهید فهمید. شبکه های فیبر نوری شما را قادر به قرار دادن تمام لوازم الکتریکی و سخت افزارها در یک مکان مرکزی به جای دیوارها و تجهیزات در سراسر ساختمان می سازد.

ایمنی و قابلیت اطمینان

انتقال داده فیبرنوری بسیار قابل اعتماد و مصون از بسیاری از عوامل محیطی که کابل مسی را تحت تاثیر قرار می دهد می باشد. همچنین به دور از تداخل الکتریکی، تداخل فرکانس رادیویی ( RFI / EM)، همشنوایی، مشکلات امپدانس و غیره می باشد. به همین علت کابل فیبر نوری را می توان بدون نگرانی در کنار تجهیزات صنعتی اجرا کرد. شایان ذکر است که فیبر نوری حساسیت کمتری از مس نسبت به نوسانات دما دارد و علاوه بر آن می تواند در تماس مستقیم با خاک و حتی زیر آب قرار گیرد.

طراحی

فیبرنوری سبکتر، نازکتر و با دوام تر از کابل مسی می باشد. همچنین مقاومت کششی آن حدودا ۱۰ برابر کابل مسی است. مدیریت سایز کوچک آن آسان بوده و فضای خیلی کمتری در داکتهای کابل کشی می گیرد.

توسعه پایدار

افزایش تولید و کاهش هزینه مدیا کانورتورها موجب مهاجرت آسان از کابل مسی به فیبر نوری شده است. کانورتورها اتصالات را یکپارچه ساخته و استفاده از سخت افزارهای موجود را ممکن می سازند. با فیبر می توان به توسعه پایدار برنامه ریزی در شبکه قرار گیرد.

هزینه

هزینه کابل فیبرنوری، قطعات و سخت افزار به طور پیوسته در حال کاهش می باشد. محافظت فیبر نوری کم هزینه تر بوده و خرابی کمتری دارد و همچنین فیبر نوری نیاز کمتری به سخت افزارهای شبکه دارد. به دلیل ظرفیت بالا، فیبر نیاز به کابل کشی مجدد برای عملکرد بیشتر شبکه را ندارد.

شرکت پارسیان فیبر ارتباط (PFC) تامین کننده اقلام پروژه های بزرگ شبکه های کامپیوتری در حوزه های مختلف آماده طراحی، مشاوره، تامین و اجرای پروژه های بزرگ می باشد. این شرکت با داشتن نیروی متخصص، توانمندی خود را در این حوزه به اثبات رسانده است.

 

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟