کابل cat6 utp

اتصال دستگاه ها به شبکه ها – این همان هدف اصلی دستگاه اینترنت است ، دقیقاً مانند اتصال به اینترنت شماو برا این اتصالات یازمند کابل ها خواهید شد هیچ کابل اینترنتی مشابه کابل دیگر نیست و هرکدام از آنها مزایا و معایب خودشان را دارند. اگر تا به حال در مخمصه ای قرار گرفته اید که فقط نمی دانید کدام کابل برای شما بهتر است ، پس تنها نیستید. استانداردهای مدرن و متفاوت و سرعت سریع پیشرفت تکنولوژی انتخاب هارا بسیار دشوار کرده است. در این مطلب قصد داریم به معرفی کابل cat6 utp بپردازیم. واضح ترین روش برای انتخاب کابل مناسب شما این است که کابلی را انتخاب کنید که بیشترین برد را داشته باشد. اما داستان بیش از این موارد است. شما باید سرعت عملکرد شبکه خود را در نظر بگیرید. برای شبکه های خانگی نیست این مسذله چندان مهم نیست. با این حال ، اگر بخواهید  فایل های پر حجم را از طریق اینترنت خود منتقل کنید یا محتوای ویدئویی HD را آپلود کنید ، یک کابل اینترنت معمولی به درد شما نمی خورد. در این صورت ، یک کابل اینترنت بهترو یا ترجیحاً اتصال فیبر نوری می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

‘Cat’ در کابل یعنی چه؟

اگر مدتی است که شما بر ای انتخاب کابل مناسب در حال جستجوی اینترنتی هستید شاید متوجه شده باشید که تقریباً در هر کابل یک نام کابل طبقه بندی شده مانند کابل RG 58 یا کابل CAT 5e دارد. به بیان ساده ، “Cat” به معنی “رده” و “RG” مخفف Radio Guide است. تمرکز ما در اینجا بر روی کابل های “Cat” است. عددی که از “Cat” پیروی می کند مشخصات کابل تولید شده را نشان می دهد. یک قانون کلی این است که هرچه این عدد بیشتر باشد ، سرعت و فرکانس ها در مگاهرتز سریعتر است.

کابل CAT 6 چگونه کار می کند؟

کابل CAT 6 از نرخ داده 1 گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می کنند. این کابل ها می توانند 10 گیگابیت اتصال اینترنت را در مسافت محدودی جای دهند – معمولاً حدود 180 فوت برای یک کابل. cat6 utp شامل چهار جفت سیم مسی است و از تمام این جفت ها برای سیگنالینگ استفاده می کند تا سطح بالایی از عملکرد خود را بدست آورد.

شباهت های بین کابل های Cat5 و Cat6

شایان ذکر است که هر دو کابل Cat5 vs Cat6  پلاگ های مشابهی دارند، یعنی می توانند به درگاه های یکسانی”متصل شوند”. تفاوت بین هر یک از این کابل ها در قابلیت های آنها و همچنین روش ها و مواد استفاده شده برای ایجاد آنها است. “انتهای” مشترک همه کابل ها با نام RJ-45 شناخته می شود و قابلیت اتصال به هر فیش اینترنت در رایانه ، روتر یا دستگاه مشابه دیگر را دارد. هیچ کس در صنعت انتظار ندارد که به زودی این تغییر کند.

مزایا و معایب کابل cat6 utp چیست؟

ممکن است شما ترغیب شوید بدون اینکه درک کنید cat6 utp واقعا تأثیر مطلوبی را در شبکه ایجاد می کند ، خریداری کنید. به همین دلیل است که یادگیری همه چیز در مورد محصول قبل از تصمیم گیری ضروری است.

  • کابل های Category6 یا cat6 utp استانداردهایی برای اینترنت گیگابیتی ایجاد کرده اند. این تنوع با کابل های 5Cat و 5e و همچنین کابل3Catسازگار است. Cat6 با ارائه سرعت انتقال داده بالا، سترسی به شبکه های رایانه ای را تسهیل می کند. اگر سایر اجزای موجود در شبکه نیز با سرعت گیگابایت کار کنند ، عملکرد این کابل و سرعت اینترنت میتواند در بهترین و پر سرعت ترین حالت خودش قرار بگیرد.
  • کابل cat6 utp سریع است. این یعنی توانایی برای کنترل حداکثر سرعت عملکرد 250 مگاهرتز را دارد. با استفاده از این کابل، اینترنت شما قابلبت پشتیبانی از اینترنت گیگابایتب تا سرعت 10 گیگابایتت را خواهد داشت. در کنار استفاده از کابل Cat6 با استفاده از روترهای مکمل ، کارتهای رابط ، سوئیچ ها و پچ پنل ها ، یک اینترنت با مبنای کاملا گیگابایتی خواهید داشت. متخصصان فناوری اطلاعات می دانند که کابل cat6 utp عملکرد شبکه فوق العاده سریع و سرعت گیگابایت را فراهم می کند.
  • جای تعجب نیست که تجهیزات الکترونیکی (از جمله کابل های گربه) سیگنال های الکترومغناطیسی منتشر می کنند. وقتی تعداد زیادی از کابل ها نزدیک یکدیگر هستند ، این کابل ها و سیگنالهایشان می توانند با یکدیگر تداخل داشته باشند. این تداخل به عنوان “crosstalk” نامیده می شود. Crosstalk خطاها و سرعت های از دست رفته را افزایش می دهدنسخه های جدید کابل های Cat (به عنوان مثال کابل های Cat6 و Cat6A) با استفاده از روش های مختلف از جمله بهبود محافظ و طراحی کابل های پیچ خورده ، تأثیر برخورد متقابل یا همان Crosstalk را کاهش می دهند تا به سرعت بهینه دست پیدا کنیم.
  • ترکیب این کابل مشابه کابل Cat5 است. هشت سیم وجود دارد که به هم متصل شده و چهار جفت را تشکیل می دهد.در کابل cat6 utp ، هر جفت سیم به گونه ای طراحی شده است که از بقیه عایق بندی شود ، بنابراین می تواند دو برابر ظرفیت ارتباطی Cat5 و Cat5e تولید کند. دوشاخه ها و پورت های کابل Cat6 با Cat5 و Cat5e سازگار است. ممکن است حداکثر سرعت کابل کامپیوتر یکسان نباشد اما همچنان کار خواهد کرد. اگر شبکه فعلی شما در بازیابی و ذخیره فایل های داده شما با سرعت مثمر ثمر عمل نمی کند ، می توانید کابلتان را به کابل Cat6 ارتقا دهید.  امروزه همه در فکر نصب این مدل هستند زیرا به سرعت به عنوان استاندارد صنعت مطرح می شود.
  • قیمت بالاتر کابل cat6 utp در مقایسه با کابل های دیگر از معایب این کابل محسوب میشود ، البته شما شما با حدود 25٪ قیمت بالاتر 500٪ سرعت بیشتری دریافت می کنید. شاید در نگاه اول این هزینه ی بیشتری به نسبت سایر کابل ها به نظر بیاید اما باتوجه به سرعتی که دریافت میکنید این هزینه بسیار ناچیز است. با این حال ، کابل cat6 utp گرانتر است. مطمئناً اتلاف پولدر مواردی که نیازی به سرعت بیشتری ندارید عقلانی نیست و به همین دلیل برخی از کاربران Cat5e را انتخاب می کنند که ارزان تر است و در عین حال عملکرد فوق العاده ای نیز دارد.
  • گاهی اوقات ، این تصور غلط وجود دارد که خرید کابل cat6 utp پهنای باند گیگابایت را در شبکه شما به کاربران ارائه می دهد. اما باید بدانید که کابل cat6 utp به طور 100 درصد سرعت بالا را تضمین نمی کند حقیقت این است که کابل cat6 utp تنها درصورتی که تمام اجزای موجود در شبکه بتوانند با سرعت گیگابایت کار کنند سرعت کامل تولید می کند. درصورتی که یک قطعه واحد (کارت شبکه ، پچ پنل ، سوئیچ یا اتصال دهنده) گیگابیت نباشد ، ممکن است شبکه مطابق با کمترین سرعتو  کندترین جزء دستگاه مطابقت پیدا کند و طبق آن عمل کند.

قیمت و خرید کابل cat6 utp

PFC به عنوان قدیمی ترین و معتبرترین مرکز تولید انواع کابل شبکه ایرانی و فروش انواع کابل و فیبر نوری در ایران فعالیت می کند که شما عزیزان می توانید بهترین کیفیت و قیمت خرید کابل cat6 utp را در سایت پی اف سی بیابید.